sklep zero waste sklep zero waste sklep zero waste sklep zero waste
Eko News
Posted in

Człowiek zjada ok 5 gramów plastiku każdego tygodnia!

Badanie przeprowadzone przez University of Newcastle w Australii wykazało, że średnio co tydzień ludzie spożywają 5 gramów plastiku lub 2000 mikroplastików.

🍀Jest to równoważne z jedzeniem karty kredytowej co tydzień!

🍀Cząsteczki mikroplastiku na ogół pochodzą z plastiku, który w naturze stopniowo rozpada się na małe kawałki. Przedostają się do naszych rzek i oceanów i mogą być zjadane przez ryby.

🍀Jednak mikroplastiki znaleziono również w wielu codziennych produktach spożywczych i napojach, takich jak woda, piwo, skorupiaki czy sól.

🍀Zaskakujące jest, że najwięcej cząsteczek mikroplastiku jest w wodzie pitnej. Każda osoba spożywa co tydzień około 1769 cząsteczek mikroplastików przez samą wodę pitną. Jeszcze więcej, gdy pijesz wodę butelkowaną!

🍀Mięczaki są drugim co do wielkości źródłem z 182 cząstkami mikroplastiku spożywanymi tygodniowo, a następnie solą i piwem z 10 cząstkami mikroplastiku tygodniowo.

☘️Co możemy z tym zrobić?Jedynym sposobem na zmniejszenie ilości mikroplastików w środowisku jest (zaskoczenia myślę, nie będzie) – zmniejszenie ilości używanego plastiku.Link do badania: https://www.newcastle.edu.au/newsroom/featured/plastic-ingestion-by-people-could-be-equating-to-a-credit-card-a-week#ekologicznie #eko #eco #0waste #zerowaste #zerowastepolska #0wastepolska #segregacja #segreguj #segregacjaodpadów #segregacjaśmieci #odpady #natura #naturalnie #ekologia #edukacjaekologiczna #środowisko #ochronaśrodowiska #zrównoważonyrozwój #lesswastepolska #lesswastepoland #minimalizm #recykling #zerwijzplastikiem #mniejznaczywiecej #lesswaste #ekologiczneprodukty

Źródło : https://www.facebook.com/0wastepoland/

TOP

KOSZYK ZAKUPÓW 0

OSTATNIO PRZEGLĄDANE 10

Zaloguj się

Utwórz konto

Administratorem Państwa danych osobowych jest firma Eko Solutions Europe Sp. z o.o. wpisana do KRS 0000866422 pod adresem ul. Spółdzielcza 14, 32-551 Babice, NIP 6282281325, REGON 387406995. Dane osobowe przetwarzane będą wyłącznie w celu obsługi Twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do Twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zapomniałeś hasło? Wprowadź swoją nazwę użytkownika lub adres e-mail. Otrzymasz link do utworzenia nowego hasła e-mailem.