sklep zero waste sklep zero waste sklep zero waste sklep zero waste
Eko News
Posted in

Ajurweda w dosłownym tłumaczeniu oznacza wiedzę o życiu (ayur – życie, veda- wiedza). Jest najstarszym systemem medycznym świata znanym ludzkości i przepiękną oraz prostą wiedzą, która mówi nam, jak żyć, by być zdrowym i szczęśliwym.

Ajurweda, rodem z Indii, praktykowana była i jest na całym świecie. Od kilku lat przeżywa swój renesans w krajach zachodnich, czego powodem jest bez wątpienia jej skuteczność i prostota. Postrzeganie człowieka jako całości sprawia, że Ajurweda dotrze do każdego zakątka naszego ciała, umysłu i duszy.

Czym są dosze?

Ajurweda postrzega człowieka jako całość, na którą składa się kombinacja pięciu żywiołów: eteru, powietrza, ognia, wody, ziemi. Dosze (energia, typ biologiczny, konstytucja) są swego rodzaju manifestacją tych żywiołów w ludzkim ciele i umyśle. Istnieją trzy dosze, czyli trzy typy biologiczne: VATA, PITTA i KAPHA, a każda z nich jest połączeniem konkretnych elementów:

VATA – powietrze i eter,

PITTA – ogień i woda,

KAPHA – ziemia i woda.

Według Ajurwedy każdy człowiek jest wyjątkowy i niepowtarzalny poprzez to, że posiada unikalne połączenie wspomnianych żywiołów. Ta unikalność, nasza natura, nazywa się prakriti – specyficzna kombinacja żywiołów, które w ciele przejawiają się właśnie jako dosze. Warto wspomnieć, że każdy człowiek ma w sobie wszystkie trzy dosze i pięć żywiołów, ale różną ich proporcję. Jeśli poznamy nasze prakriti, mamy szansę poznać również odpowiednie, ajurwedyjskie zalecenia dotyczące poprawy naszego zdrowia i samopoczucia, bowiem nadrzędnym celem Ajurwedy jest:

„leczenie chorych oraz utrzymanie zdrowia u zdrowych”.

Herbaty Ajurwedyjskie dostępne w sklepie :

https://jestemeko.eu/produkt/herbatka-ajurwedyjska-kapha-dosha/

https://jestemeko.eu/produkt/herbatka-ajurwedyjska-pitta-dosha/

https://jestemeko.eu/produkt/herbatka-ajurwedyjska-vata-dosha/

TOP

KOSZYK ZAKUPÓW 0

OSTATNIO PRZEGLĄDANE 0

Brak produktów na liście.

Zaloguj się

Utwórz konto

Administratorem Państwa danych osobowych jest firma Eko Solutions Europe Sp. z o.o. wpisana do KRS 0000866422 pod adresem ul. Spółdzielcza 14, 32-551 Babice, NIP 6282281325, REGON 387406995. Dane osobowe przetwarzane będą wyłącznie w celu obsługi Twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do Twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zapomniałeś hasło? Wprowadź swoją nazwę użytkownika lub adres e-mail. Otrzymasz link do utworzenia nowego hasła e-mailem.