sklep zero waste sklep zero waste sklep zero waste sklep zero waste
Eko News
Posted in

Ekologiczny i supernowoczesny wieżowiec stanie w sercu Nowego Jorku !

Niebawem w Nowym Jorku stanie budynek mieszkalny, wysoki na 737 metrów – to będzie najwyższy drapacz chmur w mieście. Będzie również zielonymi płucami szklanej metropolii. Wieżowiec będzie miał za zadanie pochłaniać szkodliwe substancje, poprawiając jakość powietrza w okolicy. Projektowany Mandragore liczy 737 metrów wysokości i 160 pięter. Na budynku znajdzie się 36 turbin wiatrowych, 1600 drzew, 24500 metrów kwadratowych ścian z roślin i 7 tysięcy metrów kwadratowych ścian fotowoltaicznych. To sprawi, że wieżowiec pochłonie z atmosfery więcej CO2 i innych szkodliwych substancji, niż wydali.

Konstrukcja pomoże dzięki temu w oczyszczaniu powietrza w metropolii. Budynek będzie przeznaczony do zamieszkania i stanie na wyspie Roosevelta. Nowojorski wieżowiec Mandragore, to wizja architektów, która stanowi odpowiedź na problem zanieczyszczenia środowiska.Futurystyczny ekowieżowiec zaprojektowało paryskie studio architektoniczne Rescubika. Głównym konstruktorem budowli jest Benoit Patterlini, który w swoim portfolio ma już wiele takich nastawionych na prośrodowiskowe wykorzystanie projektów.Nowy Jork ma ambicje do 2050 roku stać się miastem o zerowej emisyjności dwutlenku węgla – inwestycja w Mandragor ma w tym pomóc.

Źródło : NEW YORK POST…#waronwaste#czystemiasto#miasto#drapaczchmur#wieżowce#nowyjork#newyork#usa#zielonybudynek#zielonemiasto#ekologia#zmianyklimatu #climate #climateaction#climate#climatecrisis#newyorkpost

TOP

KOSZYK ZAKUPÓW 0

OSTATNIO PRZEGLĄDANE 0

Brak produktów na liście.

Zaloguj się

Utwórz konto

Administratorem Państwa danych osobowych jest firma Eko Solutions Europe Sp. z o.o. wpisana do KRS 0000866422 pod adresem ul. Spółdzielcza 14, 32-551 Babice, NIP 6282281325, REGON 387406995. Dane osobowe przetwarzane będą wyłącznie w celu obsługi Twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do Twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zapomniałeś hasło? Wprowadź swoją nazwę użytkownika lub adres e-mail. Otrzymasz link do utworzenia nowego hasła e-mailem.