sklep zero waste sklep zero waste sklep zero waste sklep zero waste
Eko News
Posted in

Wydawaj o 40% mniej na jedzenie!

Coraz więcej osób szuka zdrowszej alternatywy odżywiania. Liczne badania sugerują, że to właśnie dieta wegańska może nieść wymierne korzyści zdrowotne, oczywiście jeśli zostanie mądrze zaplanowana. U tych, którzy przez większość życia jedli mięso i produkty mleczne, rozpoczęcie diety roślinnej może doprowadzić do istotnych zmian w organizmie. Często słyszanym stereotypem jest to, że weganizm jest drogi. Wygląda na to, że to mit! Nowe badania sugerują, że weganie wydają średnio o 40% mniej na żywność niż osoby, które jedzą mięsne potrawy. Badanie, o którym mowa zostało przeprowadzone przez brytyjską firmę badawczą Kantar. Zleciła je organizacja non-profit zajmująca się promocją weganizmu Veganuary. Badanie polegało na tym, że przez rok zbierano dane z internetowych dzienników 11 tysięcy osób (wyłącznie mieszkańców Wielkiej Brytanii). Po analizie uzyskanych informacji okazało się, że wegańskie potrawy są tańsze od miesnych aż o 40%. Co więcej, ich przygotowanie potrafi zajmować zaledwie 1/3 czasu potrzebnego do przyrządzenia potraw mięsnych. – „Pandemia COVID-19 sprawiła, że bardzo wzrosła liczba osób zainteresowanych wypróbowaniem diety roślinnej, czy to dla własnego zdrowia, czy dla dobra planety. Niestety spowodowała ona również straty ekonomiczne dla wielu osób. Nowe badanie pokazuje, że ludzie, którzy stosują dietę wegańską mogą jednocześnie chronić swoje zdrowie, planetę i portfele” – powiedziała Wendy Matthews, dyrektor organizacji Veganuary. Wprawdzie badanie, o którym mowa dotyczy tylko Wielkiej Brytanii, ale wnioski, które z niego płyną możemy traktować uniwersalnie. Na półkach polskich sklepów ceny roślinnych zastępników mięsa i nabiału często są wysokie, trzeba jednak pamiętać, że nie tylko nimi żywi się przeciętny weganin. Najczęściej weganie na co dzień odżywiają się jednak roślinnie, zaś ceny warzyw i owoców wciąż są dużo niższe niż ceny mięsa. Czekamy zatem na podobne badania dotyczące polskiego rynku, ale możemy się domyślać, że ich wyniki mogą okazać się podobne…/

tekst: Julia Kudelska

Źródło : https://k-mag.pl/article/wedlug-badan-weganie-wydaja-na-jedzenie-o-40-mniej-niz-miesozercy

TOP

KOSZYK ZAKUPÓW 0

OSTATNIO PRZEGLĄDANE 0

Brak produktów na liście.

Zaloguj się

Utwórz konto

Administratorem Państwa danych osobowych jest firma Eko Solutions Europe Sp. z o.o. wpisana do KRS 0000866422 pod adresem ul. Spółdzielcza 14, 32-551 Babice, NIP 6282281325, REGON 387406995. Dane osobowe przetwarzane będą wyłącznie w celu obsługi Twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do Twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zapomniałeś hasło? Wprowadź swoją nazwę użytkownika lub adres e-mail. Otrzymasz link do utworzenia nowego hasła e-mailem.